Hakkımızda

CY Enerji

CY Enerji Ltd. Şti. TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Desteği ile 2019 yılında ODTÜ Teknokent bünyesinde kurulmuştur. Yenilenebilir enerji projeleri özelinde Ar-Ge ve mühendislik hizmetleri vermekte olan şirketimiz, ilk Ar-Ge projesi olan Çatı Üstü Güneş Takip Sisteminin Ar-Ge süreçlerini 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle tamamlamış olup projenin prototip ürününün saha testlerine devam etmektedir.

ODTÜ Teknokent tarafından 2019 yılında 15.si düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı kapsamında 1-2 Kasım 2019 tarihleri arasında Sapanca’da gerçekleşen Inspiration Weekend etkinliğinde Demo Day sahnesine çıkan 24 girişimciden biri olarak EPDK&ELDER özel ödülüne layık görüldük.

Türkiye’nin köklü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan İTÜ Teknokent’in girişimciler için düzenlemekte olduğu hızlandırma programı “İTÜ Çekirdek”te kuluçka girişimi olmaya ve İTÜ Teknokent kuluçka ofisinde çalışmaya hak kazandık.

Türkiye’nin en büyük girişimcilik programlarından biri olan TİM-TEB Girişim Evi’nin Ankara ayağında 2020/2. Dönem girişimcileri arasında yer almaya hak kazandık.

Cantürk Yılmaz

Gazi Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2012 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve İnşaat Yüksek Mühendisi ünvanını aldı.

Sırasıyla; Hidroelektrik Santral Projelendirme, Hidroelektrik Santral Müşavirliği, Hidroelektrik Santral İnşaat Proje Müdürlüğü, Güneş Enerji Santralleri İnşaat Proje Müdürlüğü ve Güneş Enerji Santralleri Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Profesyonel iş hayatının büyük bir kısmında proje müdürlüğü görevinde ve şirket içi yönetici pozisyonunda yer aldı.

2016 yılından itibaren Türkiye’nin ilk lisanslı güneş enerji santrali başta olmak üzere toplamda 80 MW büyüklüğünde güneş enerjisi santral kurulumlarında proje müdürü olarak görev almasının yanı sıra, 2018 yılında mühendislik, satınalma ve inşaat (EPC) müdürü olarak görev aldı.

2018 yılı haziran ayı itibariyle şahsi şirketini açarak, güneş enerjisi santrali geliştirilmesi, projelendirilmesi, kurulumları ve işletme & bakım alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Çatı üstü GES projeleri özelinde verimliliği artırmak amacıyla güneş takip sistemi ve batarya destekli akıllı şebeke sistemleri konusunda TÜBİTAK nezdinde çalışmalarını sürdürmektedir.

13,2 MW kurulu güce sahip Hidroelektrik Enerji Santrali yatırımcı müşavirliği, 113 MWp kurulu güce sahip çatı üstü ve zemin Güneş Enerjisi Santrali yatırımcı müşavirliği hizmetleri vermekteyiz.

Cantürk Yılmaz
yfyi

YFYİ 2019’da EPDK – ELDER Özel Ödülüne Layık Görüldük

ODTÜ Teknokent tarafından 2019 yılında 15.si düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler’de EPDK&ELDER özel ödülüne layık görüldük. 1-2 Kasım 2019 tarihleri arasında Sapanca’da gerçekleşen Inspiration Weekend etkinliğinde Demo Day sahnesine çıkan 24 girişimciden biri de biziz!

itü

İTÜ Çekirdek’te Ön Kuluçka Girişimi Olmaya Hak Kazandık

Türkiye’nin köklü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan İTÜ Teknokent’in girişimciler için düzenlemekte olduğu hızlandırma programı “İTÜ Çekirdek”te 2020/4 ön kuluçka girişimi olmaya hak kazandık. Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri olan İTÜ Çekirdek Big Bang’e giden yolda ilk adımımızı atmış bulunmaktayız.

teb

Artık Biz de TİM TEB Girişim Ailesindeyiz!

Türkiye’nin en büyük girişimcilik programlarından biri olan TİM-TEB Girişim Evi’nin Ankara ayağında 2020/2. Dönem girişimcileri arasında yer almaya hak kazandık.

tubitak

TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın Ziyareti ile Onore Olduk

1 Eylül 2020 tarihinde şirketimizi ziyaret eden TÜBİTAK başkanımız Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL’a Ar-Ge çalışmalarını yapmakta olduğumuz çatı üstü güneş takip sistemi projemiz hakkında bilgi verdik. İlgisi ve desteği için kendisine teşekkür ederiz.

  • Eksim Holding
  • Enerjisa
  • Form Elektrik
  • Kobyalar Grup
  • Sintek